Wakeboarding – z czym to się je?

Jeśli zawsze marzyliśmy o tym, żeby poczuć na skórze dreszczyk emocji związany z uprawieniem sportów ekstremalnych, ale z jakichś powodów nie możemy do tego się zebrać, istnieje doskonała alternatywa. Wakeboarding to swego rodzaju wstęp do nauki innych, nieco trudniejszych sportów wodnych, ponieważ pomaga opanować obcowanie z deską i nauczyć odpowiedniej postawy czy zachowań w wodzie. Dodatkowo, nauka wakeboardingu daje tyle emocji, co zdecydowanie bardziej ryzykowne sporty, będąc przy tym prosta do opanowania nawet dla początkujących.

Co to jest wakeboarding?

Wakeboarding to dyscyplina sportu, która w ostatnich latach stała się zdecydowanie jedną z najszybciej się rozwijających na świecie! Do uprawiania wakeboardingu potrzebujemy deski i latawca z liną, który ciągnie cały ciężar osoby za sobą. Dyscyplinę sportu, jaką jest wakeboarding, możemy przyrównać do podobnych dyscyplin takich jak narty wodne czy kitesurfing. Technika wykonywania poszczególnych czynności i angażowanie podobnych partii mięśni lub pewne nawyki, znacząco upodobniają wakeboarding do powyższych dyscyplin. Instruktorzy wakeboardingu zgodnie twierdzą, że nie jest to dyscyplina, która wymaga szczególnych umiejętności na samym początku i jest dobrym wstępem dla innych sportów wodnych, nieco bardziej wymagających. W Polsce jest już i powstaje coraz więcej miejsc lub ośrodków, w których możemy wypróbować tę dyscyplinę. Wakeboarding to świetna propozycja dla wszystkich, którzy chcą podczas wakacji i nie tylko, poczuć ekstremalne emocje przy jednoczesnym zachowaniu ostrożności.

Jak nauczyć się wakeboardingu?

Naukę wakeboardingu zaczynamy od zapoznania się z techniką tej dyscypliny, która polega na ślizganiu się deską po powierzchni wody. Tempa nadaje latawiec i lina zakończona drążkiem. Mniej praktykowaną techniką, aczkolwiek zdarzającą się, jest sytuacja, w której lina jest podczepiona do motorówki. Wakeboarding to połączenie kilku sportów, czego on sam jest wypadkową i często alternatywą dla sportów zimowych, jednak podczas wakacyjnego okresu.

Pierwsze lekcje wakeboardingu z instruktorem to głównie nauka nawyków i postępowania w określonych sytuacjach; kiedy zgiąć lub wyprostować nogi, jak układać ręce na drążku. Fenomenem i całą trudnością tej dyscypliny jest umiejętność utrzymania się na powierzchni wody wraz z deską. Należy odpowiednio manewrować ciałem, aby nie wpaść do wody!

Co jest pomocne w nauce wakeboardingu?

Niezależnie od tego, czy jesteśmy początkujący w dyscyplinie sportu jaką jest wakeboarding, czy mamy już pewne doświadczenie, warto poszerzać swoją wiedzę o tym sporcie. Jak już wcześniej zostało wspomniane, jest to nowy, aczkolwiek jeden z szybciej rozwijających się sportów wodnych w Polsce. Nabycie odpowiedniej techniki manewrowania korpusem, nogami i rękami zawsze jest proporcjonalne do nabytego doświadczenia w tej dyscyplinie. To jednak nie wszystko! Odpowiedni sprzęt i odzież do wakeboardingu to kolejny aspekt, który nie tylko uprzyjemni nam korzystanie z tego sportu, ale również pomoże nam poprawić i podnieść nasze umiejętności.

Nie zawsze korzystamy z lekcji wakeboardingu, kiedy pogoda sprzyja. W przypadku niższych temperatur, należy odpowiednio rozgrzać ciało i zabezpieczyć je przed utratą ciepła. Do tego celu zawsze przed przystąpieniem do treningu wakeboardingu, warto mieć przy sobie odpowiednią odzież. Kurtki Waikiki to świetne rozwiązanie dla wszystkich, którzy dbają o swoją formę przed i po treningu. Utrata ciepła związana z wysiłkiem i niską temperaturą może stanowić przeszkodę i zniechęcić do treningów, dlatego warto wybrać sprawdzoną odzież Waikiki, która sprawdzi się podczas ekstremalnych warunków, nie tracąc na jakości.

Jak się ubrać na lekcje wakeboardingu?

Chyba nie trzeba dodawać, że komfortowa odzież podczas lekcji wakeboardingu to gwarant sukcesu i podnoszenia umiejętności bez przeszkód. Odzież, która przyda nam się podczas treningów musi być odpowiednio lekka i nie może krępować ruchów. Wakeboarding polega na manewrowaniu całym ciałem i na próbie utrzymania równowagi, dlatego zbyt obcisła odzież lub taka, która przeszkadza nam w wykonywaniu poszczególnych ruchów jest niewskazana. Warto sprawdzić koszulki Waikiki, które delikatnie dopasowują się do ciała, tworząc równocześnie barierę chroniącą od bólu podczas wpadania do wody. Niskie temperatury to nie część definicji wakacji, dlatego kiedy chcemy skorzystać z lekcji wakeboardingu podczas upalnych dni, ubierzmy się wygodnie. Asortyment Waikiki z komfortowymi sukienkami, koszulkami i bluzami to odzież dedykowana dla wszystkich, którzy korzystają ze sportów wodnych.